DRUK CYFROWY – CO TO TAKIEGO?

Druk cyfrowy to nowoczesna, innowacyjna technologia, która pozwala na drukowanie dużej ilości materiałów w bardzo krótkim czasie. Jest to możliwe dzięki pominięciu etapu przygotowania matryc drukarskich i powielania metodą elektrostatyczną.

Obecnie druk cyfrowy wykorzystuje się do drukowania publikacji niskonakładowych, takich jak zaproszenia, raporty czy plakaty. Śmiało można powiedzieć, że w naszych czasach metoda druku cyfrowego jest wręcz niezastąpiona. Druk cyfrowy cechuje się wieloma zaletami, do najważniejszych można zaliczyć: błyskawiczny czas realizacji, możliwość druku już od jednej sztuki, brak przeciwskazań do poddawania wydruków dalszym procesom introligatorskim (sztancowanie, pokrywanie folią matową lub błyszczącą, tłoczenie folii na gorąco, pokrywanie lakierem UV), a także możliwość numeracji i personalizacji wydruków. Tylko technika cyfrowa pozwala na wykonanie spersonalizowanych prac, takich jak zaproszenia, wydruki z numerami licencji czy numerami seryjnymi. Druk cyfrowy wiąże się także z niskim kosztem, dlatego zaleca się jego wykorzystanie do niskich nakładów, personalizacji zleceń czy próbnych wydruków. Nie trzeba pokrywać kosztów związanych z naświetleniami, blachami czy odbitkami próbnymi, tak więc całkowity koszt zamówienia jest znacznie mniejszy, niż w przypadku innych rodzajów druku. Do druku cyfrowego wykorzystuje się nie tylko papier tradycyjny, ale także papier błyszczący, samoprzylepny, ozdobny, a także naklejki czy folie. Druk cyfrowy daje więc znacznie więcej możliwości od wielu innych rodzajów druku.

Druk cyfrowy można bardzo łatwo zamówić, wystarczy przesłać gotowy projekt na maila drukarni Gondor – i to wszystko. Nie musimy więc wychodzić z domu czy biura, by złożyć zamówienie. Zamówienie najczęściej jest gotowe już na następny dzień, w niektórych przypadkach można je odebrać nawet tego samego dnia, tak więc jeśli zależy Ci na prędkim czasie realizacji – druk cyfrowy sprawdzi się doskonale.