Warning: Creating default object from empty value in /wp-content/themes/patti/framework/ReduxFramework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Gondor to ekologiczna drukarnia | ekologia, FSC, ecolabel, CO2

Ekologia


Warning: PHP Startup: Requires argument 2, '<a rel="nofollow"\1', to be a valid callback in /wp-content/plugins/wpa-seo-auto-linker/wpa-seo-auto-linker-functions.php on line 36

Ekologia i ochrona środowiska jest dla nas bardzo ważna. Z tego powodu nasze procesy produkcyjne są maksymalnie przyjazne dla środowiska. Dzięki kompletacji druku, a więc jednoczesnej produkcji zleceń dla różnych klientów oszczędzamy koszty, ale i papier.

Stosujemy papiery często ekologiczne i certyfikowane w różnych standardach:

Oznaczenie ekologia FSC, wprowadzone przez Forest Stewardship Council, daje pewność, że surowce pochodzenia drzewnego pochodzą z lasów zarządzanych odpowiedzialnie zgodnie ze standardem FSC lub spełniają wymagania dotyczące kontroli pochodzenia produktu.

Część z papierów, na których produkujemy posiada również certyfikat Ecolabel. W Polsce występuje również pod nazwą europejski kwiatek. Jest to dobrowolny certyfikat przyznawany przez Komisję Europejską od 1992 roku. Otrzymują go zarówno produkty, jak i usługi, których cały cykl życia ma jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.
Oznakowanie ekologiczne Ecolabel dla produktów papierniczych jest ogólnym oznaczeniem ekologicznym przyznawanym produktom nowym i przetworzonym. Definiuje ono kryteria emisji, zużycia energii, pochodzenia surowców i zawartości określonych środków chemicznych.

Zapraszamy do współpracy i również do składania zapytań na ekologia druk na papierach FSC. Chętnie odpowiemy Państwu na pytania ponadto posłużymy fachowym doradztwem w wyborze odpowiedniego papieru do Państwa projektu oraz sposobu zadruku. Zawsze oferujemy pomoc w uzyskaniu najlepszej oferty, doskonale dopasowanej do Państwa potrzeb i budżetu.